👍WYSOKA JAKOŚĆ SPRZĘTU👍 SPRZĘT OUTLETOWY 👍 DOSKONAŁE CENY 👍TUTAJ ZYSKUJESZ 👍 MODELE EKSPOZYCYJNE 👍 AKCESORIA 👍OBNIŻKI CEN DO 40%
Bestsellery
Oryginalna Ładowarka Apple iPhone
Oryginalna Ładowarka Apple iPhone
39,00 zł
szt.
Etui TPU iPhone Apple
Etui TPU iPhone Apple
39,00 zł
szt.
Słuchawki iPhone 6s
Słuchawki iPhone 6s
29,00 zł
szt.
Szkło Hartowane iPhone 9H, AGC, 0,3mm
Szkło Hartowane iPhone 9H, AGC, 0,3mm
29,00 zł
szt.
Słuchawki iPhone 7,7+,8,8+,X,XS
Słuchawki iPhone 7,7+,8,8+,X,XS
129,00 zł
szt.
Szkło hartowane Samsung S7
Szkło hartowane Samsung S7
49,00 zł
szt.
Produkt dnia
Etui TPU iPhone Apple
Etui TPU iPhone Apple
39,00 zł
szt.
Corning Gorilla Glass

Wielu producentów uważa wykorzystanie Gorilla Glass Corning w swoich produktach za przewagę produktową. Szkło jest używane jako zewnętrzna warstwa ochronna dla wielu urządzeń, w tym smartfonów. Ale co sprawia, że szkło Gorilla jest takie wyjątkowe?

Rozwiązanie polega na kompozycji samego szkła. Wyświetlacz ze szkła wyprodukowany jest z krzemianu glinu którego składnikami są glina, krzem i tlen, szkło zawiera również jony sodu rozproszone w całym materiale. I tu zaczyna się różnica.

Szkło umieszcza się w kąpieli z roztopionego potasu w temperaturze ok. 400 stopni C. W tym procesie jony sodu są zastąpione przez jony potasu w tym procesie który wygląda trochę jak moczenie marynaty w solance. Jest to proces zmniejszania czyli więcej jonów sodowych są zastępowane przez jony potasu których jest coraz mniej.

Dlaczego zamieniać jony sodu na potas? Mianowicie Sór (Na) o liczbie atomowej 11, a potas (K) o liczbie atomowej 19. Jak zapewne pamiętacie ze szkoły, atomy potasu są znacznie większe od atomów sodu. (Promień atomowy sodu 180 piktometrów i potasu 220 piktometrów, toteż potasu jest większy o 20%)

Wyobraź sobie, że masz pudełko zapakowane szczelnie piłkami tenisowymi, co by się stało jeśli wyjmiesz górną warstwę piłek tenisowych i zastąpisz ją większymi piłkami zamykając Pudełko. Warstwa piłek większych będzie mocniej ściśnięta i trudniej będzie trudniej je wyjąć.

To właśnie dzieje się ze szkłem, gdy jony potasu zajmują miejsce jonów sodowych. Jony potasu zajmują więcej miejsca i tworzą kompresję w szkle. To właśnie sprawia, że trudniej pęka i poddaje się na celowe zniszczenie. Koncepcja wzmocnienia szkła poprzez wymianę jonów nie jest nowa, znamy ją od 1960 roku. Metodę tę znają firmy i korzystają z tego procesu. Jednakże to marka Corning Gorilla wzmocnionego szkła zyskała znaczny udział w rynku i stanowi gwarancję doskonałej jakości wytrzymałego szkła.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl