👍WYSOKA JAKOŚĆ SPRZĘTU👍 SPRZĘT OUTLETOWY 👍 DOSKONAŁE CENY 👍TUTAJ ZYSKUJESZ 👍 MODELE EKSPOZYCYJNE 👍 AKCESORIA 👍OBNIŻKI CEN DO 40%
Bestsellery
Produkt dnia
Etui TPU iPhone Apple
Etui TPU iPhone Apple
39,00 zł
szt.
Corning Gorilla Glass

Wielu producentów uważa wykorzystanie Gorilla Glass Corning w swoich produktach za przewagę produktową. Szkło jest używane jako zewnętrzna warstwa ochronna dla wielu urządzeń, w tym smartfonów. Ale co sprawia, że szkło Gorilla jest takie wyjątkowe?

Rozwiązanie polega na kompozycji samego szkła. Wyświetlacz ze szkła wyprodukowany jest z krzemianu glinu którego składnikami są glina, krzem i tlen, szkło zawiera również jony sodu rozproszone w całym materiale. I tu zaczyna się różnica.

Szkło umieszcza się w kąpieli z roztopionego potasu w temperaturze ok. 400 stopni C. W tym procesie jony sodu są zastąpione przez jony potasu w tym procesie który wygląda trochę jak moczenie marynaty w solance. Jest to proces zmniejszania czyli więcej jonów sodowych są zastępowane przez jony potasu których jest coraz mniej.

Dlaczego zamieniać jony sodu na potas? Mianowicie Sór (Na) o liczbie atomowej 11, a potas (K) o liczbie atomowej 19. Jak zapewne pamiętacie ze szkoły, atomy potasu są znacznie większe od atomów sodu. (Promień atomowy sodu 180 piktometrów i potasu 220 piktometrów, toteż potasu jest większy o 20%)

Wyobraź sobie, że masz pudełko zapakowane szczelnie piłkami tenisowymi, co by się stało jeśli wyjmiesz górną warstwę piłek tenisowych i zastąpisz ją większymi piłkami zamykając Pudełko. Warstwa piłek większych będzie mocniej ściśnięta i trudniej będzie trudniej je wyjąć.

To właśnie dzieje się ze szkłem, gdy jony potasu zajmują miejsce jonów sodowych. Jony potasu zajmują więcej miejsca i tworzą kompresję w szkle. To właśnie sprawia, że trudniej pęka i poddaje się na celowe zniszczenie. Koncepcja wzmocnienia szkła poprzez wymianę jonów nie jest nowa, znamy ją od 1960 roku. Metodę tę znają firmy i korzystają z tego procesu. Jednakże to marka Corning Gorilla wzmocnionego szkła zyskała znaczny udział w rynku i stanowi gwarancję doskonałej jakości wytrzymałego szkła.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl